Wystrój wnętrz

Sypialnia w stylu rustykalnym

Nasza sypialnia powinna być przestrzenią, w której odpoczywamy, śnimy i ładujemy akumulatory na następny dzień. Przy projektowaniu wnętrza powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to czy jest wystarczająco przytulna i kameralna. Dlaczego? Ponieważ ma ona stanowić w pewien sposób odrębny azyl w naszym domu.

Głównymi cechami sypialni niech będą subtelne, spokojne nuty, dzięki którym się odprężymy i zapomnimy o przytłaczającym nas świecie. Jednym z motywów, w którym coraz chętniej urządzane są sypialnie jest styl rustykalny. Sumuje on w sobie wszystkie cechy domowego ciepła. Królują w nim przede wszystkim miękkie tkaniny, delikatne dodatki oraz drewniane elementy.

Styl rustykalny w sypialni

Jedną z podstawowych cech sypialni w stylu rustykalnym jest neutralna paleta barw. Jej zadaniem jest stanowić tło dla pozostałych elementów i nie przytłaczać zaaranżowanego pomieszczenia. Jakie kolory najlepiej sprawdzą w takim pokoju? Przede wszystkim delikatne odcienie żółci, rozmyta butelkowa zieleń, gołębie tony no i oczywiście biel. Mocniejsze kolory pozostaw na drobne akcenty, które podkreślą wyszukany styl sypialni.

Jak już na początku wspominaliśmy drewno powinno stanowić centrum naszego pomieszczenia. Im bardziej postarzałe z dużą ilością słoi i pęknięć tym lepiej. Drewno w sypialni najlepiej sprawdzi się pod postacią podłogi, belek na suficie lub jako rama łóżka.

Styl rustykalny – wnętrza

Centrum sypialni w stylu rustykalnym stanowić musi łóżko. Przede wszystkim duże, ciężkie o mocnej, drewnianej ramie. Co ważne wszystkie meble użyte w wykończeniu pomieszczenia nie mogą być pretensjonalne. W Twojej rustykalnej sypialni musi być swojsko, prost i klimatem przypominać domek na prerii.

Styl rustykalny – dekoracje

Decydując się na sypialnie w stylu rustykalnym rezygnujemy z wyszukanych mebli na rzecz nieco mocniejszych akcentów dekoracyjnych. Taka przestrzeń najlepiej będzie czuła się w towarzystwie ozdób wykonanych z naturalnych materiałów takich jak kamień czy drewno. Dla podbicia efektu romantycznego charakteru sypialni warto postawić w pomieszczeniu delikatne lampiony, wiklinowe kosze, ludowe pudełka czy gliniane świeczniki.

Chcąc stworzyć przestrzeń odzwierciedlającą rustykalny styl możesz pokusić się o inspiracje sielskim stylem życia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *