Meble

Jaka kanapa do salonu

Nie ma w salonie ważniejszego przedmiotu pełniącego zarówno funkcję dekoracji oraz mebla funkcjonalnego, niż kanapa. To wokół niej kręci się codzienne życie, ponieważ zapewnia ona nie tylko odpoczynek, ale również jest miejscem gdzie rodzina spędza wspólnie czas. Bardzo często pełni ona wiele funkcji równocześnie, z tego też powodu nie powinna być wybierana tylko pod względem wizualnym, ale również wygody.

Gdzie powinna stać kanapa w salonie

Umiejscowienie kanapy jest przede wszystkim uzależnione od tego jak usytuowane są pozostałe pomieszczenia. Jeśli nasz salon jest niewielki, a dodatkowo połączony z kuchnią, to kanapa może stanowić idealne wyznaczenie przestrzeni i odgrodzenie strefy użytkowej od wypoczynkowej. W Twoim mieszkaniu salon stanowi jedno z największych pomieszczeń? W takim razie możesz na spokojnie ustawić ją po środku tak by stanowiła centrum domu i była idealnym miejscem do wypoczynku. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, warto dobrać do kanapy fotele z kompletu oraz jakiś ciekawy stolik kawowy.

Nowoczesność, czy klasyka?

To w jakim stylu będzie Twoja kanapa musi być kompatybilne z resztą mieszkania. Kanapa wcale nie musi być efektowna, lecz wygodna i praktyczna. Pamiętaj, że będziesz na niej spędzać sporo czasu, a oprócz tego może posłużyć jako miejsce do spania dla odwiedzających Cię gości. Obecnie w salonach meblowych mamy niezliczoną liczbę modeli, we wszystkich kolorach. Dopasuj ją pod swoje preferencje i ciesz się nią przez długie lata.

Jaki rozmiar kanapy

Kolejną ważną kwestią podczas wybierania kanapy jest jej wielkość. Pamiętaj, że nie zawsze “im więcej, tym lepiej”, ponieważ w mniejszych pomieszczeniach słabo oświetlonych, kanapa może przytłoczyć i wyglądać nie na miejscu. Zabieranie niepotrzebne przestrzeni jest złym pomysłem, szczególnie w przypadku salonu. Dużo lepszym pomysłem jest zdecydowanie się na mniejszą sofę i dobranie do niej foteli lub ozdobnych krzeseł. Nada to przestrzeni wyjątkową dynamikę oraz łatwiej będzie wybrać odpowiednie stoliki i komody.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *