Wystrój wnętrz

Jakie meble ogrodowe

Sezon ogrodowy rozpoczął się już w najlepsze. Oznacza to, że balkon, weranda, czy taras powinien być przygotowany na wieczorne posiadówki. Zatem jak przygotować swój ogród na letni sezon, aby chwile spędzone na świeżym powietrzu były przyjemne. Meble ogrodowe to nie tylko dobrze znane każdemu ratanowe krzesła i wielkie parasole, ale przede wszystkim piękne dekoracje mogące odmienić nasz dom. Dzięki nim spraw, że Twoje patio, taras, weranda czy niewielki balkon będą centrum letnich wolnych chwil.

Jak wybrać meble ogrodowe

To na jakie meble się zdecydujemy w dużej mierze zależy od metrażu, którym dysponujemy. W przypadku otwartego ogrodu naszej wyobraźni nic nie ogranicza. Inaczej sprawa wygląda, gdy mamy do dyspozycji niewielką powierzchnię, gdzie musimy pamiętać o umiarze i rozsądku.

Niewielki balkon to idealne miejsce na prostokątny, kwadratowy czy trójkątny stolik. Ten ostatni szczególnie sprawdzi się w przypadku kanciastych powierzchni. Do stolika dobierz krzesła w podobnym stylu. Oprócz tego warto pamiętać, że meble w ażurowym stylu nadadzą szczególnej lekkości pomieszczeniu.

Mały balkon – aranżacja

Aranżując przestrzeń na balkonie, tarasie czy patio warto zastanowić się jaki istnieje poziom narażenia na deszcz, wilgoć oraz ekspozycję na promienie słoneczne. Decydując się na konkretne meble zwróć uwagę, czy materiał, z którego są wykonane może ulec szybkiemu zniszczeniu.

Chociaż drewno należy do najbardziej eleganckich materiałów, bardzo ciężko je utrzymać, a pielęgnacja jest niezwykle kłopotliwa. Jednym z lepszych wyborów będą meble wykonane z metali lub stali. One również wymagają szczególnego dbania o nie, jednak nie jest to już aż tak bardzo problematyczne. Do najbardziej uniwersalnych mebli należą te wykonane z tworzywa sztucznego. Oczywiście nie wolno zapominać o naturalnych materiałach, które dzięki odpowiedniej pielęgnacji posłużą nam wiele lat.

Meble ogrodowe w domu?

Co zrobić z meblami ogrodowymi, kiedy sezon letni minie, a my nie mamy miejsca w piwnicy czy garażu na przetrzymywanie ich? Cóż najlepszą opcją będzie dobranie ich tak, by na jesień mogły ozdabiać nasz dom.

Jednak meble ogrodowe to nie wszystko, ponieważ nasze patio nie byłoby takie samo bez roślin, które je ozdabiają. Jeśli masz ogród roślinność nie stanowi problemu. Wszechobecna trwa, krzewy kwiatów i drzewa to idealna dekoracja takiej przestrzeni. Wybierając rośliny na werandę, taras czy balkon zwróć uwagę na stopień nasłonecznienia. Czasami nawet najpiękniej dopasowane kwiaty nie przetrwają na zbyt lub za mało nasłonecznionym balkonie. Jeśli nie jesteś wytrwanym ogrodnikiem zdecyduj się na zielnik lub mini szklarnię, która w chłodniejsze dni może ozdabiać Twój dom.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *