Design

Jakie zasłony do brązowych mebli

Nie ma chyba bardziej klasycznego elementu wystroju wnętrz niż brązowe meble. Pasują one niemal do każdego pomieszczenia, a wystylizowanie ich jest niezwykle proste. Przywodzą one na myśl eleganckie i proste wnętrza w którym zachowana jest spójność i jedność. Na co zatem powinieneś zwrócić uwagę decydując się na umeblowanie pokoju brązowym zestawem?

Kolor brązowy

Decydując się na brązowy kolor w mieszkaniu czy domu musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zaciemnia on wnętrze oraz optycznie je zmniejsza. Dlatego też bardzo ważny jest odpowiedni dobór koloru ścian, oświetlenia, a nawet zasłon. Mało nasłonecznione pomieszczenia sprawiają, że czujemy się ospali i brak nam energii.

Jakie kolory pasują do brązowych mebli

Kolor brązowy należy do neutralnej palety barw i z takimi też kolorami czuje się najlepiej. Kolory ziemi to nic innego jak biel, beż oraz kremowe odcienie pomarańczu, żółtego, zieleni czy niebieskiego. Oprócz tego dla fanek delikatnych, kobiecych kolorów polecamy wybrać pudrowy róż lub delikatny odcień lawendy.

Jeśli nie chcesz, by Twoje pomieszczenie wydawało się nudne, zapomnij o łączeniu wielu odcieni brązu. Postaraj się dodawać do niego zieleń, biel lun beż.

Zasłony do ciemnych mebli

Decydując się na zasłony w domu należy pamiętać o tym, by były one zawsze conajmniej o ton ciemniejsze niż ściany. Postaraj się dopasować ten jakże znaczący element wystroju pokoju do pozostałych elementów wnętrza. Jeśli ściany pomieszczenia są jasne, dobry pomysłem będzie wykorzystanie zasłon w ciemnych odcieniach, a nawet wzorach geometrycznych.

Jaki materiał na zasłony

Zasłony i materiał, z którego są wykonane powinny być uzależnione od pomieszczenia, w którym chcemy je umieścić. Zasłony w sypialni powinny być wykonane z grubego materiału, by nie przepuszczać światła i dobrze zaciemnić pomieszczenie.

Na ten przykład, w kuchni możesz zdecydować się jedynie na lekkie zasłony, które wykonane będą z półprzeźroczystego materiału o delikatnym splocie. We wszystkich pokojach innych niż sypialnia najlepszą opcją będą krótsze i przewiewne zasłony.

Największym błędem popełnianym podczas urządzania pokoi jest decydowanie się na ciężkie i grube zasłony, które optycznie pomniejszają pomieszczenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *