Design

Jak udekorować pokój

Pokój to wyjątkowe miejsce w domu, które ozdabiamy tak, by jak najbardziej oddawało charakter naszej osoby. Na ścianach wieszamy fotografie, kolorowe plakaty lub własnoręcznie namalowane obrazy. Oprócz tego staramy się odrestaurować starą boazerię lub kamienną ścianę. Modnym trendem stało się łączenie nowoczesnych dekoracji z nieco staroświeckim wyglądem mieszkania.

To na jaki styl się zdecydujemy zależy jedynie od naszej inwencji twórczej.

Jak udekorować pokój nastolatce

Pokój nastolatki… Musi łączyć w sobie miejsce na sen, hobby i naukę. Ograniczona przestrzeń sprawia, że proste rozwiązania urastają do rangi ogromnych problemów. Pokój dla nastolatki powinien sprzyjać relaksowi i nauce, zapewnić spokojny sen oraz być miejsce, w którym jej pasje będą się rozwijać. Pamiętaj, że dekorując pokój nie można zapomnieć o indywidualności twojej pociechy. Przepisem na idealny pokój będzie połączenie zdrowego rozsądku rodzica z kreatywnością dziecka.

Postarajcie się wspólnie znaleźć kompromis, ponieważ wiele mebli posłuży twojemu dziecku przez długie lata. Nie kierujcie się swoimi zachciankami, ponieważ może to przynieść inny efekt niż zakładaliście. Pamiętajcie również o funkcjonalności. Spędzanie wielu godzin w pokoju musi być przede wszystkim komfortowe dla twojego dziecka. Dobrym pomysłem są ciekawe i wielozadaniowe rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić przestrzeń.

Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu

Przekształcenie poddasza w pokój bezpieczny dla dziecka, jest nie lada wyzwaniem. Oprócz tego musimy wykorzystać przestrzeń tak, by mogło się ono bawić i rozwijać w swoim pokoju jak najlepiej.

Niestety z poddaszami bywa tak, że są to pomieszczenia ogromne, jednak mało funkcjonalne. Ze względu na wiele ciasnych zakamarków nie lada wyczynem jest zagospodarowanie przestrzeni tak, by spełniała ona wszystkie swoje funkcje. Pokój dziecięcy pełni rolę bawialni, sypialni i gabinetu. Podczas urządzania go szczególnie ważne jest przygotowanie pomieszczenia tak, by w każdym momencie dziecko mogło korzystać z niego dokładnie tak jak potrzebuje.

Nie martw się miejscem pod skosami – jest to idealne miejsce na przechowywanie książek, zabawek i bibelotów. Świetnie w tym miejscu sprawdzą się otwarte półki lub niskie komody.

Urządzanie pokoju powinno być przyjemnością, a czas poświęcony na udekorowanie go niech będzie dobym momentem na jeszcze lepsze poznanie swojego dziecka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *