Antyki

Jakie obrazy przynoszą szczęście

W niemal każdym domu możemy znaleźć przynajmniej jeden obraz wiszący na ścianie. Pełni on nieodzowną część pomieszczenia jak i całego mieszkania. Czasami jest jedynie gustowną dekoracją innym razem sentymentalną pamiątką, bez której nie wyobrażamy sobie życia. To co się na nich znajduje może wprowadzać nas w różny nastrój i niejednokrotnie wpływać również na innych. Podobno są obrazy, przy których wiele osób dopada nostalgia, czują się zakłopotani lub wręcz przeciwnie – na reszcie odzyskali wewnętrzny spokój.

Jaki obraz powiesić w domu, by wprawiał nas w pozytywny nastrój?

Abstrakcjonizm – obrazy

Niezwykle pozytywny wpływ na samopoczucie mają obrazy przedstawiające abstrakcyjne malunki. Przestrzeń użytkowa ozdobiona obrazami nie przedstawiającymi niczego konkretnego pozwalają mentalnie oderwać się od rzeczywistości. Nasza wyobraźnia dzięki takiej odskoczni będzie pracować zdecydowanie lepiej, a co za tym idzie nasze pomysły i idee będą bardziej kreatywne. Decydując się na obrazy abstrakcyjne pomyśl o swoich ulubionych kolorach, ponieważ to one powinny znaleźć się na ścianie. Do sypialni wybieraj raczej obrazy o stonowanych i spokojnych kolorach tak, by móc się zrelaksować i pozwolić sobie na odpoczynek. W miejscach przeznaczonych do pracy wybieraj zdecydowanie malowidła o pozytywnym wydźwięku.

Martwa natura – obraz

Podobno obrazy przedstawiające martwe natury potrafią zdziałać cuda i wprowadzić spoglądające na nie osoby w stan emocjonalnego spokoju. Przemyślane kompozycje umieszczone na dziele dają poczucie równowagi i harmonii. Podobny wpływ mają obrazy o tematyce zbliżonej do naszych zainteresowań dlatego świetnym pomysłem jest umieszczenie w pomieszczeniu rękodzieł związanych z naszym hobby. Pamiętajmy by obrazy były w przyjemnych dla nas kolorach. Dzięki temu w ciągu dnia będzie nam towarzyszyć poczucie spełnienia oraz bezpieczeństwa.

Mapa obrazek

Trendem, który coraz chętniej i częściej jest wykorzystywany podczas dekorowania mieszkania jest ozdabianie pomieszczenia mapą. Może to być mapa naszego ulubionego miasta, miejsca, w którym się zakochaliśmy lub kraju, który koniecznie chcemy zwiedzić. Mapy są przeróżne, a obecnie można do nich przyczepiać pamiątkowe miejsca. Wspaniałe prawda?

Pamiętaj, by obraz i to jak się prezentuje w Twoim domu sprawiał, że czujesz się dobrze i szczęśliwie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *