Wystrój wnętrz

Spiżarnia w kuchni

Kuchnia to zazwyczaj centrum domu. To w niej przy herbacie słuchamy historii zapierających dech w piersiach, to tam powstają nasze ulubione dania i niekonwencjonalne przepisy. Serce rodzinnej przestrzeni i miejsce na mapie, gdzie zawsze miło tam wracać. Wyposażenie kuchni w miejsce takie jak spiżarnia sprawi, że życie w niej będzie jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Spiżarnia kuchnia w aranżacji

W kuchni zazwyczaj musimy pomieścić bardzo wiele rzeczy. Oprócz produktów żywnościowych przechowujemy w niej sprzęt AGD oraz garnki. Wydzielenie osobnej przestrzeni, dzięki której całość będziemy mogli mieć w jednym miejscu jest ogromnym ułatwieniem, szczególnie w wieloosobowych rodzinach.

Produktami spożywczymi najczęściej przetrzymywanymi w spiżarni są kasze, mąki, makarony, ale również świeże owoce i warzywa. Jest to również idealne miejsce dla przetworów domowej roboty. Spójrzcie na zdjęcie! Właśnie tak ładnie może wyglądać wasza spiżarnia.

Nim rozpoczniesz przygotowywanie produktów do przeniesienia na nowe miejsce dobrze zastanów się, gdzie chcesz mieć swoją spiżarnię. Nieprzemyślane rozłożenie półek, za mało lub za dużo miejsca sprawi, że nasza kuchnia może wiele stracić.

Otwarta przestrzeń

Jeśli Twoja kuchnia stanowi otwartą przestrzeń to świetnie! Do stworzenia idealnej spiżarni możesz wykorzystać wnękę lub komórkę, a nawet miejsce za przesuwnymi drzwiami. Taka forma spiżarni jest niezwykle pojemna i funkcjonalna, ponieważ wielkość, głębokość oraz układ półek ustalasz sobie sam.

Mała kuchnia ze spiżarnią

Dla wszystkich posiadaczy małych kuchni najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie wyciągu w formie spiżarni. Szafa cargo ustawiona zaraz przy lodówce to optymalizacja strefy zapasów. Jej głównym założeniem jest umożliwienie jak najszybszego odnalezienia konkretnych produktów, przy jak najmniej wykorzystanym miejscu. Oznacza to porządek i ład.

Szafa typu cargo powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, ponieważ musi ona przetrwać nadmiar rzeczy, które w niej będziemy przechowywać.

W przypadku nowoczesnej kuchni możemy pokusić się o zamontowanie szafy cargo bezuchwytowej, dzięki której otrzymamy jednolitą powierzchnię.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *