Wystrój wnętrz

Dekoracje na Halloween

Nim na dobre rozpocznie się szarawa jesień, w ostatni dzień października świętujemy Halloween. Dzień ten dla każdego oznacza co innego – dzieci zbierają słodycze, dorośli przebierają się za ulubione postacie z dzieciństwa, a jeszcze inni wycinają lampiony z dyni. Niezależnie od tego w jaki sposób będziesz chciał spędzić ten dzień – Twój dom powinien być odpowiednio udekorowany.

Halloween 2020

Amerykańskie święto niezwykle hucznie obchodzone we wszystkich krajach anglosaskich, również w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Mimo, że jest uważane za święto zmarłych, w przeciwieństwie do polskiego dnia Wszystkich Świętych, nie jest traktowane z zadumą i smutkiem, lecz huczną zabawą.

W tym dniu przede wszystkim chodzi o przebranie się i imprezowanie w gronie najbliższych z myślą o tych, którzy już odeszli. Niezależnie od wieku osoby świętujące, ubierają kolorowe stroje i peruki i na jeden dzień stają się kimś innym. Tradycją związaną z Halloween jest odwiedzanie domów lub mieszkań i proszenie o drobne datki lub słodycze. Ktokolwiek odprawi przebierańców z kwitkiem – musi liczyć się z tym, że czeka go kara. W końcu upiory lubią płatać figle! Przygotuj nie tylko kosz ze słodyczami, ale również swój dom na przyjście kolorowych gości.

Pomysły na halloweenowe dekoracje

Oprócz tradycyjnych kostiumów, warto zastanowić się nad odpowiednimi dekoracjami dla naszego domu. Przy wycinaniu kolorowych nietoperzy oraz wydrążaniu dyni możemy miło spędzić czas z rodziną. Zainspiruj się naszymi propozycjami i przystrój swój dom w Halloween!

  1. Papierowe girlandy – wystarczy kilka kolorowych kartek, sznurek, nożyczki oraz papier. Wycinaj z papieru różne kształty, połącz je, a następnie powieś nad drzwiami lub nad szafkami.
  2. Zawieszki w kształcie duchów – idealnie sprawdzą się jako ozdoba domu oraz ogrodu. Potrzebujesz do wykonania tej ozdoby: piłeczek do ping ponga, serwetek oraz gumek recepturek. Owiń kawałkiem papieru piłeczkę, zawiąż na niej gumeczkę a na buzi duszka dorysuj markerem straszną minę. Taka dekoracja z pewnością zwróci na siebie uwagę.
  3. Dynia – najbardziej popularny rodzaj ozdoby na Halloween. Wiele osób bez niej nie wyobraża sobie prawdziwego świętowania. Aby przygotować idealny lampion musisz ostrym nożem odkroić pokrywkę, a następnie łyżką wyjąć miąższ. Nie musisz się bać, że się zmarnuje, ponieważ możesz z niego przygotować pyszne placuszki dyniowe lub zupę krem z dyni. Ołówkiem nakreśl kształt oczu oraz nosa, a następnie wytnij je nożykiem do tapet. Lampion gotowy? W takim razie wstaw do środka świecę i ją zapal.

Nie tylko mieszkanie wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli w Twoim domu odbywa się impreza z okazji Halloween warto zastanowić się nad odpowiednim wystrojem stołu z przekąskami.

Jak ozdobić stół na Halloween?

  1. Owocowe mumie – nie tylko jest to zdrowa przekąska, ale również efektowna ozdoba stołu. Wybierz swoje ulubione owoce i owiń je kawałkiem bandażu oraz doklej ruchome oczka. Jeśli masz ochotę możesz pobawić się w wycinanie ciekawych kształtów.
  2. Pajęczyna – do jej zrobienia potrzebujesz watę higieniczną oraz wpleść w nią kolorowe pająki lub nietoperze wycięte z bibuły. Jeśli masz pod ręką kolorowy brokat możesz obsypać dekorację dla lepszego efektu.

Dzięki naszym propozycjom stworzysz unikatowy klimat podczas tak niezwykłego święta jakim jest Halloween.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *