Wystrój wnętrz

Jaki rodzaj mebli pasuje do ciemnych paneli?

W aranżacji wnętrz mieszkalnych czy biurowych wciąż królują pewne zasady. To prawda urządzamy wnętrza według różnych stylów i stosujemy różnego rodzaju kolory, dodatki czy połączenia, ale czasami niektóre zestawy aż biją w oczy, że zupełnie są niedostosowane do siebie. Projektanci wnętrz uczą się przez wiele jak i co ze sobą łączyć, dlatego czasami dobrze jest skorzystać z ich usług.

Z czym połączyć ciemne panele?

Największym zawsze problemem jest dobranie odpowiednich mebli do danego wnętrza. Dzisiaj produkcja mebli jest bardzo różnorodna i zwrócić trzeba uwagę, że nie wszystko pasuje do ciemnych paneli podłogowych jak i nie wszystko będzie odpowiadało jasnym panelom.
Jeśli chodzi o ciemne panele, położone na podłodze, to dodać należy, że tworzą one bardzo elegancką podłogę. Jednak ciemna podłoga nie idzie w parze z ciemnymi meblami i ciemnymi ścianami. trzeba przyznać, że jeżeli ciemna jest już podłoga w danym wnętrzu to dostatecznie dużo nadaje ona pomieszczeniu majestatu. Dodając do takiej podłogi dodatki ciemne, można stworzyć bardzo przygnębiające, smutne i o ciężkiej atmosferze wnętrze.

Co do ciemnej podłogi?

Na pytanie – jakie meble do ciemnych paneli, trzeba odpowiedzieć, że jak najbardziej jasne. Mogą one odbiegać nawet o ton lub dwa tony od ciemnej już podłogi. Ciemne panele położone na podłogę to najczęściej kolor drewna: orzech, wenge lub tali. Taka podłoga wygląda ładnie, jednak już pochłania zbyt dużo światła. Przez to pomieszczenie staje się optycznie mniejsze i mniej przyjemniejsze. Z tego też powodu można zdecydować się na ciemną i bardzo elegancką podłogę, ale dobrze jest ją rozjaśnić jasnymi meblami, jasnymi kolorami ścian i jasnymi dodatkami. Tego rodzaju połączenia są idealne i bardzo dobrze wyglądają a ponadto tworzą ciekawy i przyjemny klimat w takim pomieszczeniu.

Proste meble

Ciemna podłoga nadaje pomieszczeniu szyku. Lepiej jest na taką podłogę decydować się w większych pomieszczeniach niż pomieszczeniach o małej przestrzeni. Dobrze jest też wstawiać do pomieszczeń z ciemną podłogą meble o prostych kształtach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *