Meble,  Wystrój wnętrz

Szare znaczy piękne

Urządzanie mieszkania czy też domu to nie chwilowy kaprys, a inwestycja na lata. Najlepiej sprawdzają się uniwersalne kolory zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Jeżeli podstawa do aranżacji wnętrza będzie kolorystycznie wszechstronne łatwiej będzie dobrać pozostałe elementy, jednocześnie pozwoli na częstsze zamiany. Zmiana wystroju będzie możliwa po zmianie dodatków, co pozwoli na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Uniwersalny – czyli jaki?

Przy dobrze podstawowych kolorów do zagospodarowania przestrzeni z pomocą przychodzi bardzo popularny styl skandynawski. Swoją popularność zawdzięcza właśnie prostocie, a w sowich odmianach pozwala również na manipulacje kolorami. Podstawą będą białe ściany i sufit, podłoga w kolorze szarym lub w kolorze drewna. Styl w skandynawski w swych odmianach pozawala na wprowadzenie elementów folklorystyki, czy też odrobiny luksusu w postaci złotych elementów.

Jakie meble do szarej podłogi?

Uniwersalność szarości sprawia, że dobrze będą wyglądać zarówno ciemnobrązowe meble, jak i meble z jasnej sosny czy jasnego dębu. Kolorystyka mebli może nadać kierunek dalszego wyposażania wnętrza. Aranżacja meblami w ciemnych kolorach może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało ponuro i jeżeli nie jest to oczekiwany efekt warto uzupełnić całość w dodatki w jasnych, cieplejszych kolorach.

Ciepło czy zimno

Wbrew pozorom szara podłoga pozwala na wiele wariacji. Można całość utrzymać w ciepłej tonacji, dodając meble i dodatki w ciepłych kolorach, tak jak beże, brązy, kolory orzecha czy cynamonu. Do zapewnienia przytulności i kolorów ciepła na pewno sprawdzi się również złamana biel. Oprócz mebli w wymienionych kolorach, przy tworzeniu ciepłej aranżacji sprawdzą się dodatki ze złota, różowego złota, a także miedzi. Można również pójść w przeciwną stronę kolorystyki i do szarej podłogi dodać meble i dodatki w chłodnej tonacji. Aby uzyskać chłodny efekt sprawdzą się meble w intensywnych kolorach antracytu, kobaltu i granatu, a także klasycznej czerni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *