Wystrój wnętrz

Dekoracje wielkanocne

Wielkanoc tuż-tuż dlatego warto zastanowić się nad najmodniejszymi dodatkami, które ozdobią nasz stół i mieszkanie. Tulipany, małe zajączki i kolorowe wydmuszki to symbole wielkanocnych dekoracji, ale czy oznacza, że nie możemy zdecydować się na nic innego? Otóż nie! Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się co w tym roku jest najmodniejsze.

Dekoracje na wielkanocny stół

Podstawą każdej udanej kompozycji wielkanocnej na stole powinny być kwiaty. Wybierz wielokolorowe tulipany, żółte narcyzy i przyozdób je gałązkami bazi i kolorowym wazonem. Pamiętaj, by nie przesadzić z ilością dodatków, które znajdą się w naczyniu, ponieważ może to mocno przytłoczyć całość. Staraj się wybierać przede wszystkim pastelowe odcienie, które w wiosennym i radosnym czasie są szczególnie polecane.

Z pewnością świąteczne śniadanie będzie jeszcze lepiej smakować przy pięknie przyozdobionym stole.

Dekoracje w mieszkaniu

Każdy dekorator nam powie, że im więcej przeróżnych kolorów i wzorów w domu, tym ciężej skupić uwagę na tym co najważniejsze – na wnętrzu. Podczas dekorowania mieszkania na Wielkanoc postaraj się zachować umiar i stosować zasadę trzech kolorów. Jeśli masz jeden mocny akcent pozostałe dwa niech będą w neutralnych odcieniach, nieco chłodniejszych.

Oprócz tego warto podczas tego radosnego czasu dodawać do przeróżnych dekoracji bazie. Wyjątkowo delikatne ale zarazem efektowne dodatki będą urozmaicać nawet najprostsze wnętrza.

Do ozdabiania domu możesz zaangażować wszystkich członków rodziny. Malowane wydmuszki, kolorowe jajeczka lub papierowe ptaszki z pewnością sprawią, że święta będą jeszcze bardziej rodzinne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *