Design

Jak udekorować ścianę w salonie

Dekoracja na ścianie to coraz chętniej wybierana forma urozmaicania przestrzeni. Wybieramy stare deski, cegły, betony dekoracyjne, a nawet panele z mchu. Te ciekawe pomysły sprawiają, że ściany w salonie stają się głównym punktem odniesienia w pomieszczeniu. Znudziły Ci się ściany pomalowane farbą i marzy Ci się niezwykła dekoracja? W takim razie zapoznaj się z naszymi propozycjami, dzięki którym Twój dom zdobędzie nowy charakter.

Ściana w salonie

Kiedy podejmiesz się dekoracji salonu pamiętaj przede wszystkim o tym, by zachować przy tym umiar. Przede wszystkim nie łącz ze sobą różnych materiałów, faktur oraz struktór. Dekoracyjna ściana sama w sobie jest już mocnym akcentem dlatego warto skupić się jedynie na niej, a pozostałe dodatki dopasowywać tak, by wszystko razem tworzyło spójną całość.

Ściana, na której powinna skupić sie cała uwaga to ta umieszczona w strategicznym miejscu, a gdy wchodzimy do pomieszczenia to na niej najpierw skupia się nasza uwaga. Zazwyczaj ludzie decydują się na ścianę, na której wisi telewizor lub tę za kanapą. Skoro już wiesz na czym skupić swoją uwagę, warto przyjżeć się rozwiązaniom na udekorowanie salonu.

Ściana w salonie z cegłą

Jeśli poszukujesz uniwersalnego rozwiązania, dzięki któremu Twój salon zawsze będzie wyglądać modnie i świeżo, powinnaś zdecydować się na cegłę na ścianie. Współgra ona z drewnem, szłą, stalą oraz innymi kamieniami. Obecnie do wyboru masz ten materiał w wielu kolorach – czerwony przykuwa wzrok oraz sprawia, że pomieszczenie wydaje się być przytulniejsze. Natomiast dzięki białym cegłą nadasz mieszkaniu skandynawski klimat oraz optycznie powiększysz pokój.

Pomysł z cegłą przypadł Ci do gustu? Świetnie możesz w tym momencie wybrać, którąś z opcji. Po pierwsze albo odsłonisz stary mur albo położysz na ścianę płytki ceglane. Oczywistym staje się, że na odsłanianie muru mogą pozwolić sobie osobie mieszkające w zabytkowych budynkach, czy pofabrycznych zabudowach. Pamiętaj, że odsłaniając cegły musisz starannie je oczyścić i zaimpregnować, ale obiecujemy, że cały zabieg jest wart poświęconegu mu czasu.

Ściana z betonu w salonie

Do udekorowania ściany w salonie możemy wykorzystać beton architektoniczny lub taki w formie gotowych płyt dekoracyjnych. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu budżetu możesz zdecydować się również na farbę lub tynk strukturalny, dzięki któremu uzyskamy chropowatą struktuę oraz szary kolor.

Surowy i zarazem elegancki materiał potrzebuje ocieplenia, szczególnie w takim pomieszczeniu jak salon. Możesz do tego wykorzystać kolorowe akcenty w postaci zielonego fotela, różowych poduszek czy żółtych ramek na zdjęcia. Pomieszczenia betonowe świetnie wyglądają przystrojone kwiatami oraz meblami wykonanymi z naturalnego drewna. Jeśli marzy Ci się udekorowanie ściany z telewizorem zdecyduj się na betonowe płyty podkreślające nowoczesny charakter sprzętu RTV.

Tapeta w salonie na jednej ścianie z telewizorem

Decydując się na tapetę na ścianie możesz umieścić ją na całej ścianie lub w towarzystwie z lamperią. Wybierając dekoracyjną tapetę pamiętaj, by świetnie ona współgrała z kanapą oraz sprzętem znajdującymi się na niej. Dzięki odpowiednio dobranej tapecie cała uwaga pomieszczenia skupi się na konkretnym meblu. To na jaki wzór się zdecydujesz zależy jedynie od Ciebie.

Dekorując salon pamiętaj o tym, by całe pomieszczenie odpowiadało charakterowi Twojego domu i przede wszystkim pasowało do Ciebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *