Wystrój wnętrz

Jak urządzić balkon w bloku

Posiadacze balkonu dobrze wiedzą, że jest on integralną częścią mieszkania, bez której nie wyobrażają sobie swojego domu. Dzięki niemu mamy namiastkę własnego ogrodu, ponieważ możemy go urządzić jak nam się tylko podoba. W zależności od wielkości wstawiamy na niego krzesła ogrodowe, metalowe półki z kwiatami i sadzimy w donicach przeróżne zioła. Balkon w bloku pozwala nam oderwać się od codzienności domowych i odnaleźć chwilę spokoju. Dlatego tak ważne jest dbanie o niego i urządzenie go ze smakiem!

Jak urządzić balkon

Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest nasz obecny balkon. Nim rozpoczniesz planowanie metamorfozy przyjrzyj się temu co obecnie się na nim dzieje. Może się okazać, że będzie potrzebował on jedynie odkurzenia i wymycia barierki. Gdy jednak zauważasz na balkonie sterty zapomnianych rzeczy, stare skrzynki i słoiki – zdecydowanie musisz nastawić się na większe porządki. Zatem od czego rozpocząć zmiany na balkonie?

  1. Podłoga – przyjrzyj się jej dokładnie! Drewniane deski warto odnowić i poddać cyklinacji. Jeśli Twój balkon wyłożony jest kafelkami wyszoruj je porządnie i zwróć uwagę na fugi. Dzięki nim zmienia się pogląd na całe pomieszczenie.
  2. Osłonki na rośliny – nie ma nic gorszego niż zaniedbane rośliny, które zamiast ozdabiać nasz balkon sprawiają, że czujemy się nieswojo, jak w zapomnianym ogrodzie. Obecnie na rynku jest nieograniczony wybór osłonek, donic i karniszy dla roślin balkonowych.
  3. Meble balkonowe – nim wybierzesz się do sklepu po krzesła, sofy i podnóżki musisz pamiętać o tym, by dobrze pomierzyć całe pomieszczenie. Możesz wybrać jeden motyw np. ratanowe dodatki, które będą uzupełniać kanapy czy fotele. Nie ograniczaj kolorów, ale również nie przesadzaj z nimi, ponieważ efekt może być odwrotny.
  4. Rośliny balkonowe – piękny balkon bez nich nie mógłby istnieć. Do podstawowych kwiatów zalicza się pelargonie, begonie czy bratki. Można ustawić je na stojaku, zawiesić lub postawić w wielkiej donicy.

Balkon to cudowne miejsce, na którym można odpoczywać, spędzać letnie wieczory i pić poranną kawę. Jeśli marzy Ci się własny skrawek ogrodu, zaaranżuj balkon w bloku dokładnie tak jak chcesz!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *