Meble

Jaka kanapa do małego salonu

Podczas urządzania danego pomieszczenia kierujemy się nie tylko wyczuciem stylu i własnymi upodobaniami, ale przede wszystkim jego wymiarami. Wiadomo, że im mniejsze pomieszczenie, tym mniej mamy możliwości dlatego tak ważne jest dobre zaaranżowanie przestrzeni. Szczególnie kłopotliwe może wydawać się umeblowanie salonu, szczególnie takiego niewielkiego. Jaką wybrać do niego kanapę i z czego zrezygnować podczas urządzania pokoju dziennego?

Kanapa w salonie

Czy zawsze mały salon musi oznacza niewielkich rozmiarów sofę? Niekoniecznie i chociaż jego rozmiary mogą nas zmusić do kilku ograniczeń oraz skorzystania z bardziej wielofunkcyjnych mebli, wcale nie musi to oznacza, że w naszym salonie zmieści się tylko dwuosobowa sofa. Jest to mebel, który bez wątpienia stanowi centrum domowego ogniska, ponieważ to na nim odpoczywamy, relaksujemy się i spędzamy czas z najbliższymi. Nie rezygnuj z własnej wygody na rzecz większej przestrzeni. Miej to wszystko dzięki naszym poradom.

Jaka sofa do małego salonu?

W przypadku niewielkiego salonu najlepiej sprawdzą się sofy w jasnych lub wyrazistych odcieniach, które w zależności od wystroju pomieszczenia staną się jego centralnym punktem lub delikatnie podkreślą jego piękno. Szczególnie zwróć uwagę na modele z wysokim oparciem, dzięki czemu optycznie powiększysz swoje pomieszczenie, a sama kanapa wyda się dużo większa.

Wartymi uwagi są również kanapy na kółkach. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia sprawę w przypadku niewielkich salonów, ponieważ możemy je swobodnie przestawiać, gdy tylko będziemy chcieli zmienić aranżację naszego pokoju. Postaraj się łączyć funkcjonalność z wyglądem i nie bój się nietuzinkowych rozwiązań.

Naszym faworytem spośród niezliczonej liczby sof oraz kanap jest ta na smukłych nóżkach o zaakcentowanym oparciu. Dzięki takiej kanapie pomieszczenie wyda się praktyczne oraz przytulne. Co do obicia, materiał do tego użyty powinien przede wszystkim odpowiadać Twoim upodobaniom.

Sofa i stolik kawowy

Integralną częścią sofy jest dobrany do niej stolik kawowy, jednak w przypadku niewielkich pomieszczeń nie możemy pozwolić sobie na całkiem nowy mebel. Jeśli jesteś fanem nowoczesnych rozwiązań możesz pokusić się o sofę z zintegrowanym stolikiem kawowym. Minimalistyczny design oraz proste formy sprawią, że w przypadku niewielkich salonów będzie to strzał w 10! Pamiętaj, że w przypadku nowatorskich rozwiązań lepiej trzymać się prostej kolorystyki. Szarość i biel będą jak najbardziej na miejscu.

Stylowa kanapa

Nie musisz obawiać się, że kanapa w Twoim salonie powinna być jedynie prosta i minimalistyczna. Dopasuj ją do swoich potrzeb i wystroju całego domu tak by wszystko ze sobą współgrało. Jeśli lubisz styl retro to kanapa w stylu vintage z odważnym obiciem lub złotymi dodatkami będzie dobrym wyborem. W przypadku jasnych kanap lepiej dobierać do nich odważne dodatki w postaci kolorowych poszewek – i na odwrót. Oczywiście nie musisz obawiać się słonecznych kolorów, jeśli Twój salon jest mały, gdyż dzięki nim pokój nabierze głębi.

Narożnik – idealna sofa do małego salonu

Czy brałeś pod uwagę narożnik? Jest on doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkich pomieszczeń, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu w pełni zostaje wykorzystane miejsce w kątach. Jeśli decydujesz się na narożnik polecamy raczej wybierać w tym przypadku jasne kolory, ponieważ ciemne mogą zbyt mocno przytłoczyć wnętrze, a tego nie chcesz. Oczywiście jasne kanapy są ciężkie w utrzymaniu, ponieważ należy mocno zwracać uwagę na to, czy się nie pobrudzi, jednak jest tego warta. Będzie również świetnym wypoczynkiem dla osób, które akurat Cię odwiedziły, a nie mają gdzie spać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *