Bez kategorii

Świąteczne dekoracje do domu

Świąteczny nastrój to nie tylko śnieg, kolędy śpiewane przez dzieci, ale również ozdoby, dzięki którym możemy sprawić, że Boże Narodzenie w naszym domu będzie wyjątkowe i magiczne. Dzięki umiejętnemu doborowi konkretnych dodatków ocieplimy dom, a jego radosna atmosfera będzie już od progu witać każdego z domowników oraz gości. W ciągu roku nie ma drugiego takiego święta, dzięki któremu można przeobrazić swój dom w świąteczną krainę.

Boże Narodzenie bez wątpienia jest wyjątkowym świętem, ponieważ w tym dniu cała rodzina może zebrać się przy stole by wspólnie zjeść uroczystą kolację i zapomnieć o waśniach między sobą. Ozdobiony dom z pewnością sprawi, że przyjemniej będzie świętować.

Najpopularniejsze ozdoby i dekoracje świąteczne

Jeśli święta Bożego Narodzenia to koniecznie wszelkiego rodzaju stroiki oraz wianki bożonarodzeniowe. Ich zastosowanie jest wielorakie i można je wykorzystać zarówno na ścianie, drzwiach jak i stole.

Przystrajając dom nie zapomnij o elementach dekoracyjnych w oknach. Nadadzą się idealnie do tego świeczniki oraz sznurki lampeczek. Papierowe kule, rożki lub zwykłe lampki na choinkę to rozwiązanie dla Ciebie. W sklepach można znaleźć również gotowe girlandy z lampkami i ozdobnymi elementami ostrokrzewu.

Warto zwrócić również uwagę na takie elementy dekoracyjne jak lampiony i latarenki wykonane z drewna lub ceramiki. W okresie świątecznym zrezygnuj z ozdób wykonanych z metalu. Ciepło bijące z tych niewielkich ozdób sprawia, że dom nabiera przytulnego klimatu bez względu, czy za oknem wieje wiatr, czy pada śnieg. Takie latarenki świetnie będą prezentować się na stołach, komodach, parapetach oraz kominkach.

Figurki i wzory świąteczne

Dom bez ozdób świątecznych bez wyjątkowych figurek to nie prawdziwy dom! W sklepach znajdziesz najróżniejsze motywy, kształty oraz kolory – poczynając od reniferów, jelonków i choinek, kończąc na dziadkach do orzechów oraz baletnicach. Najczęściej można je spotkać w takich kolorach jak złoto, srebro, czerwień czy zieleń. Brokatowe dodatki sprawiają, że wyglądają jakby zostały przyprószone śniegiem lub pokryte szronem.

Polecamy wykonanie własnoręcznie wszelkiego rodzaju ozdób świątecznych, o których przeczytasz w jednym z naszych wpisów na blogu.

Co roku obserwujemy nierozstrzygnięty spór pomiędzy zwolennikami choinek z tworzywa sztucznego a miłośnikami żywych drzewek. Sztuczna choinka nie ma w sobie tyle uroku, co prawdziwa, przywieziona prosto z lasu, którą można odbierać niemal wszystkimi zmysłami. Ale względy praktyczne dość często przeważają.

Choinka

Niezwykle popularne ostatnimi czasy stało się kupowanie choinek w doniczkach. Jeśli chcemy, by drzewko bezpiecznie przetrwało całą zimę musimy dbać o nie i odpowiednio podlewać oraz hartować co jakiś czas na dworze. Pamiętaj by choinka nie stała zbyt blisko źródła ciepła. Na wiosnę swoją choinkę Bożonarodzeniową możesz zasadzić w ogrodzie lub przed blokiem.

Dekoracje choinkowe

Oczywiście choinki zazwyczaj przystrajamy bombkami, kolorowymi łańcuchami, błyszczącymi ptakami oraz lampkami. Decydujemy się również na ozdoby z materiałów np. wydziergane bombki oraz kokardki. Jeśli zależy Ci na unikatowych ozdobach możesz wykonać je samodzielnie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *