Wystrój wnętrz

Jakie zasłony do szarych mebli

Nie można urządzać pomieszczenia bez dodania zasłon lub firan, które upiększają nie tylko pokój, ale również okno. Oczywiście wybierając konkretne zasłony kierujemy się przede wszystkim względami praktycznymi oraz estetycznymi, jednak bardzo często zapominamy o tym, czy dany kolor lub wzór sprawdzi się w danym pokoju. Kolor firan niejednokrotnie potrafi wpłynąć na to jak wygląda całe pomieszczenie. Zatem jakie zasłony powinny znaleźć się w pokoju z szarymi meblami?

Jak dobrać zasłony ze względu na kolor ścian

Kolor ścian w największym stopniu wpływa na kolor zasłon, które zawiesimy w naszym pomieszczeniu. Ze względu na wszechobecny trend na jasne i pastelowe barwy na ścianach, możemy mieć pewność, że niemal każdy kolor sprawdzi się na zasłonie.

W przypadku białych, beżowych oraz szarych ścian najlepiej zdecydować się na kolory harmonijne, czyli w podobnych barwach lub całkiem od nich różne. Dla fanów łagodnych wnętrz polecamy zasłony w odcieniach brązu, bieli czy pastelowej żółci.

Jeśli zależy nam na. nucie szaleństwa możemy sięgnąć po materiał z tłoczeniami lub delikatnym połyskiem. Dzięki temu nadamy pomieszczeniu głębi oraz modowego charakteru. Jednym z kolorów szczególnie pasującym do szarych i białych pomieszczeń będzie turkus lub mocna zieleń.

Masz ściany w innym kolorze? Również możesz pokusić się o stosowanie kontrastu, dzięki któremu będziesz mógł uzupełnić swój pokój o wyjątkowe dodatki.

Dobór koloru zasłon ze względu na styl aranżacji wnętrza

Nasz dobór barw zasłon nie musi opierać się jedynie na kolorze naszych ścian. To jak prezentują się zasłony powinno współgrać z wystrojem wnętrz. Bardzo często można wykorzystać je do wykończenia wnętrza zaaranżowanego w danym stylu. Styl klasyczny najlepiej będzie współgrać z neutralnymi kolorami i brakiem wzorów. Zależy Ci na podkreśleniu luksusowego charakteru pomieszczenia, w takim razie zastanów się nad zasłonami z połyskującej tkaniny lub takiej z nitkami w odcieniu złota lub srebra.

Pokój urządzony w stylu glamour będzie idealnie współgrał z zasłonami w mocne wzory geometryczne lub kwiatowe ze złotymi nitkami. Oprócz tego dla bardzo odważnych polecamy czarne zasłony nadające głębi pomieszczeniu.

W przypadku, gdy w pomieszczeniu postawiliśmy na mocne akcenty w postaci mebli lub dodatków warto sprawić, że zasłony będą stanowić jedynie tło całej stylizacji.

Dobór koloru zasłon ze względu na metraż urządzanego wnętrza

Nie tylko względy estetyczne liczą się podczas wyboru konkretnego koloru zasłon. Pod uwagę warto wziąć również aspekty praktyczne, z których wynika, że kolor kształtuje przestrzeń, maskuje jej mankamenty oraz eksponuje atuty. Niczym idealnie dopasowana sukienka na ciele kobiety. Dobierając odpowiednie zasłony do pomieszczenia możemy kreować jego nowe proporcje, a do tego optycznie powiększać lub pomniejszać.

  1. Jasne i chłodne barwy powiększają optycznie przestrzeń i najlepiej sprawdzą się w salonach lub niewielkich pokojach.
  2. Intensywne i nasycone kolory to wybór, na który powinni przede wszystkim zdecydować się ludzie posiadający duży metraż danego pokoju.

Kiedy weźmiemy wszystkie kryteria, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiednich zasłon, może się okazać, że będzie nam niezbędna pomoc profesjonalisty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *