Design

Jakie zasłony do jasnożółtych ścian

Zasłony stanowią niezwykle ważny element wystroju niemal każdego pomieszczenia. Potrafią nadać mu niezwykle eklektyczny charakter lub podobny do stylu glamour. Jak dobrać zasłony by pasowały do wystroju i kolorystki pokoju? Czy kolor ścian gra tutaj pierwsze skrzypce? Jeśli jesteś ciekaw, koniecznie przeczytaj nasz wpis i przekonaj się jak dobrać zasłony do jasnożółtych ścian.

Wystrój stonowany lub kontrastowy

To na jakie zasłony się zdecydujemy przede wszystkim zależy od tego jakiego efektu oczekujemy.

  • Stonowane kolory – zasłony powinny być dobrane w kolorystyce ścian.
  • Kontrastowe kolory – wszelkiego rodzaju dodatki, również zasłony, powinny przede wszystkim mocno z kolorem ścian.

Na jakie zasłony się zdecydować? Skup się na własnych upodobaniach i konkretnych kolorach w pomieszczeniu. Pamiętaj, że w niektórych wnętrzach zbyt mocne i ostre kolory sprawią, że łatwo będzie się nabawić bólu głowy. Natomiast zbyt delikatne połączenia będą nudne i bez smaku.

Szare, białe i beżowe ściany

Jeśli w naszym domu dominują jasne i niezbyt intensywne kolory świetnym pomysłem będzie zarówno skorzystanie z kontrastowych jak i stonowanych opcji. W tym wypadku zasłony mogą być w przybliżonych kolorach co odcienie na ścianach. Ważne, by nie były one identyczne, ponieważ całość zleje się w jedno.

Twój pokój jest pomalowany na jasnoszary kolor? W takim razie zdecyduj się na zasłonę w nieco bardziej nasyconym kolorze. Dzięki temu zabiegowi nadal zostanie zachowana harmonia, jednak pomieszczenie nabierze głębi i ciekawego charakteru.

Ściany pomalowane na szaro, biało lub beżowo dają naprawdę spore pole manewru, jeśli chcemy wybrać bardziej kontrastowe dodatki. Nie wiele kolorów będzie się gryzło z takimi odcieniami, dlatego decydując się na daną zasłonę upewnij się, czy prezentuje się ona dobrze z meblami i pozostałymi dodatkami.

Żółte ściany

W ostatnim czasie kolor ten zyskał na popularności i stanowi niezwykle uniwersalne rozwiązanie, jeśli chcemy w prosty sposób rozświetlić przestrzeń. Jakie zasłony będą idealnie współgrać z jasnożółtymi ścianami? Przede wszystkim zapomnijmy o wszystkich odcieniach żółtego. Natomiast kompromisem będą odcienie beżu lub zieleni w ciepłym odcieniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *