Antyki

Obrazy olejne ręcznie malowane

Kiedy twoje mieszkanie lub dom jest już wyposażone w meble, ściany mają odpowiedni kolor, a nowa podłoga lśni – przychodzi jeden z najprzyjemniejszych momentów. Dekorowanie domu! Unikatowe obrazy, rzeźby oraz dekoracje sprawiają, że wnętrze nabiera indywidualnego charakteru. Na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając konkretny element wystroju?

Bez wątpienia uznanie dla piękna i unikalnych dzieł sztuki sprawia, że coraz chętniej wybieramy nieoczywiste dodatki i dekoracje do naszych domów. Odpowiedni wystrój domu lub gabinetu z pewnością wpłynie na nasze samopoczucie. I chociaż obecnie na rynku jest wiele obrazów, my musimy wiedzieć, jak wybrać ten najlepszy.

Jaki obraz do sypialni

Do pomieszczeniem, w których odpoczywamy najlepiej pasuje sztuka określana jako dawna lub stylizowana na taką. Jeśli zależy ci na posiadaniu w niej czegoś nowoczesnego, pamiętaj by było w stonowanych kolorach.

Niewątpliwie spore znaczenie ma również sytuacja oraz przestrzeń ukazana na obrazie. Im bardziej sielski krajobraz tym lepiej będzie nam się budzić w takim pomieszczeniu. Piękny widok zaraz po przebudzeniu może naprawdę dużo zdziałać. Jeśli chcesz by obraz wisiał w miejscu dobrze oświetlonym, umieść go na zachodniej ścianie. Dzięki temu poranne promienie słońca będą go oświetlać codziennie.

Obrazy do dziecięcego pokoju

Chcesz ozdobić pokój swojej pociechy jakimś pięknym obrazem? Zdecyduj się na mało skomplikowane prace w intensywnych kolorach, które będą przykuwać uwagę. Zrezygnuj z delikatnych rzeźb czy bibelotów, które łatwo mogą ulec zniszczeniu. Powstało wiele badań mówiących o tym jak duży wpływ na rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka ma sztuka. Kolory na obrazach nie powinny być zbyt czerwone lub pomarańczowe, ponieważ mogą wywoływać w dziecku złość.

Jaki obraz do salonu

Salon stanowi najbardziej reprezentatywną część naszego domu, ponieważ to w nim zazwyczaj przyjmujemy gości. Musi w sobie łączyć nie tylko elegancje, ale również przytulność oraz ciepło, dzięki któremu zaproszeni przez nas ludzie będą się czuć w nim komfortowo. Salon to również najczęściej największe pomieszczenie w domu dlatego jego metraż pozwala nam na udekorowanie go nieco inaczej niż pozostałe pokoje. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu sprawimy, że salon może optycznie się powiększyć lub wydłużyć. Najważniejszą rolę zazwyczaj w tym przypadku odgrywa kolorystyka.

Pamiętaj, by nie wybierać obrazów pod kolor ścian, lecz tak by całość wyglądała spójnie. Nawet w dużych pomieszczeniach efekt przytłoczenia źle wpływa na ludzi w nim przebywających.

Zachowanie harmonii i spójności w dekorowaniu mieszkania powinno być dla nas ważną kwestią. Tylko w ten sposób dom nabierze indywidualnego charakteru, a my nawet po ciężki dniu, będziemy wracać do niego z przyjemnością.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *