Design,  Wystrój wnętrz

Jak udekorować łazienkę

Może i łazienka nie stanowi centrum naszego mieszkania, jednak jej wystrój i to w jaki sposób jest urządzona, jest bardzo ważny. Jest nie tylko miejscem codziennej pielęgnacji, ale również wypoczynku po ciężki dniu. Idealna łazienka powinna łączyć w sobie komfort. estetykę i relaks. Niestety ze względu na często ograniczony metraż, nie możemy pozwolić sobie na urządzenie jej dokładnie tak jakbyśmy chcieli. Naszym priorytetem powinno być optyczne powiększenie pomieszczenia, a jak tego dokonać dowiesz się z naszego dzisiejszego wpisu.

Podczas urządzania łazienki materiały użyte do wykończenia odgrywają bardzo ważną rolę. Kafle, fugi, światło i armatura powinny być porządne i mądrze wybrane, ponieważ będą służyć nam przez kilka lub nawet kilkanaście następnych lat.

Wystrój łazienki w bloku

Przed urządzeniem wymarzonej łazienki w bloku musimy zadać sobie pytanie co jest dla nas ważniejsze i na czym nam bardziej zależy – na prysznicu, czy wannie. Oczywiście bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem w przypadku niewielkiej łazienki w bloku będzie opcja numer jeden. Obecnie rozmiary prysznica można dopasować do niemal każdej przestrzeni. Jeśli jesteś zwolennikiem wanny możesz rozpatrzyć zabudowanie jej szybą i dodanie deszczownicy. Połączenie to jest coraz częściej spotykane w nowoczesnych łazienkach.

Elementem, który z pewnością powiększy naszą łazienkę będzie lustro bez ramy. Zależy ci na ociepleniu pomieszczenia? Dodaj kilka roślinek, które dobrze odnajdują się w ciemnych i wilgotnych miejscach. Mały dywanik, na który wyjdziesz po kąpieli również sprawi, że łazienka wyda się przytulniejsza.

Wystrój łazienki na poddaszu

Kiedy myślimy o łazience na poddaszu przed oczami mamy problematyczną przestrzeń ze stropami oraz nieustawnymi ścianami. Nic bardziej mylnego! Nie zniechęcaj się od razu, gdy pomyślisz o takim ustawieniu, ponieważ istnieje wiele sposób na udekorowania łazienki dokładnie tak jak chcemy.

Łazienka na poddaszu daje nam wiele możliwości na ustawienie wolnostojącej wanny oraz baterii podłogowej. Zastanawiasz się pewnie dlaczego w takim razie tak wiele osób narzeka na łazienkę na poddaszu? Otóż największy problem stanowi umywalka z lustrem! Musisz postawić ją w miejscu gdzie swobodnie będzie można stanąć wyprostowanym.

Dodatkowym urozmaiceniem łazienki na poddaszu są blaty przedłużone w skos. Stanowią idealne miejsce na dekoracje i koszyczki, w których można przetrzymywać najpotrzebniejsze przedmioty. Nie zapomnij o wykorzystaniu przestrzeni pod skosami. Półeczki i szafki zabudowane tak, by wyglądały jak integralna część ściany to hit ostatnich sezonów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *