Wystrój wnętrz

Jak urządzić ogród

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami dlatego warto zastanowić się nad nową aranżacją swojego ogrodu. Jeśli jeszcze nie wiesz jak się za to zabrać polecamy przeczytać nasz artykuł i przekonać się, że nawet z niewielkim budżetem nasza zielona przestrzeń można wyglądać przepięknie. Pamiętaj, że ogród to nie tylko miejsce gdzie sadzimy warzywa, ale przede wszystkim miejsce odpoczynku. Co zatem powinno znaleźć się w modnym i komfortowym ogrodzie?

Aranżacja ogrodu przed domem

Jak urządzić ogród by czuć się w nim dobrze? Na samym początku warto ustalić co będzie nam niezbędne do zaaranżowania przestrzeni tak jak tego chcemy. Ogród ma być miejscem odpoczynku i relaksu, jeśli marzysz o jakiś konkretnych roślinach – zasadź je tam. Nie zważaj uwagi na to co modne, tylko podążaj za własnym sercem. Na strychu masz ukochane wiklinowe krzesło? Odśwież je i daj mu drugie życie w swoim nowym ogrodzie.

Ważną kwestią jest ustalenie również zadanie jakie ma spełniać ogród. Czy ma być miejscem rekreacji, sadzonek czy całkowitej puszczy, w której znikniesz by odpocząć. Szczególnie poleca się ogrodzenie terenu wysokopienną roślinnością, gdy zależy nam na odgrodzeniu się od reszty. A co, gdy marzysz o grillu w swoim ogrodzie? Wygospodaruj miejsce nie tylko do przyrządzania posiłku, ale również do jego spożywania.

Rośliny w ogrodzie nowoczesnym

W ogrodzie najlepiej sprawdzają się naturalne tworzywa takie jak wiklina, drewno, ceramika czy len. Ostatni jest hitem letnich stylizacji dlatego białe przyjęcie w Twoim ogrodzie okaże się być hitem. Meble i donice wykonane z tych materiałów sprawią, że będziesz czuć się tam naprawdę dobrze.

Kiedy już mamy swój ogród nie możemy obejść się bez własnych warzyw i owoców. Są one źródłem witamin i minerałów, których nie nadrobimy biorąc suplementy.

Kolory w ogrodzie

To na co szczególnie warto zwrócić uwagę to kolory w ogrodzie. Powinno być tam zielono, czerwono, niebiesko i jak tylko można sobie jeszcze wymarzyć. Nie tylko rośliny powinny cieszyć oko, ale również dodatki przez nas wybierane. Donice, poduszki i meble o nietopowych kolorach z pewnością nadadzą miejscu charakteru. A skoro mówimy już o barwach nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu. Małe lampeczki naprawdę potrafią zrobić klimat dlatego nie bój się, że dodatkowa latarenka może coś zmienić. Jak już to tylko na lepsze.

Ogród jest wizytówką jego właścicieli. Nie bój się urządzić go dokładnie tak jak marzysz. Jest on Twoim azylem i miejscem, gdzie odpoczywasz.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *