Wystrój wnętrz

Jak urządzić mały salon

Salon z reguły jest pomieszczeniem reprezentatywnym. To w nim przyjmujemy gości, urządzamy przyjęcia i spędzamy czas w rodzinnym gronie. Pierwsze tego typu miejsca powstawały w baroku, ponieważ w pałacach było wiele niezagospodarowanych pokoi, a możnowładcy pragnęli chwalić się swoim dobytkiem. W wieku XIX kominek w salonie był symbolem wysokiej pozycji społecznej oraz luksusu. Obecnie są one często łączone są z kuchnią lub jadalnią i wcale nie muszą być duże. Dzięki funkcjonalnym systemom meblowym, nawet najmniejsze pomieszczenie pomieści wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.

Mały salon

Prawdopodobnie chociaż raz w życiu widziałeś salon z aneksem kuchennym, dzięki któremu pomieszczenie wydawało się być dużo większe. To zastosowanie jest nie lada wyzwaniem, ponieważ projekt musi być przemyślany i łączyć w sobie wszystkie cechy salonu, kuchni i jadalni. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest oddzielenie otwartej kuchni od części salonowej wysokim barkiem lub stołem z krzesłami. Pokochasz to rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu zyskasz naturalnie wydzieloną przestrzeń.

Mały salon w bloku

Ci z nas, którzy mieszkają w bloku dobrze wiedzą jak ciężko jest urządzić małe pomieszczenie, by zachować w nim prostotę i porządek. Niewątpliwie wydzielona przestrzeń do wypoczynku będzie tym czego potrzebujemy najbardziej. W przypadku niewielkiego metrażu warto zastanowić się nad połączeniem kuchni i jadalni z salonem. Pamiętaj o jasnych kolorach, które możesz stonować ciemnymi dodatkami. Z pewnością dużo lepiej będzie prezentować się czarna kanapa na tle białych ścian niż na odwrót. Nie zapomnij o kwiatach. lampach i małych ramkach, w których przechowywać będziesz pamiątkowe zdjęcia.

Mały salon inspiracje

Naszą największą inspiracją do urządzania salonu niezaprzeczalnie jest Pinterest. To tam znajdziesz niezliczoną ilość zdjęć pomieszczeń, z których możesz czerpać pomysły. Pamiętaj, że to nic złego sugerować się czyimś pomysłem. Jeśli uważasz, że do twojego salonu najbardziej pasuje róż, rustykalne dodatki lub złoto – postaw na nie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *