Wystrój wnętrz

Jak urządzić przedpokój w bloku – kolor ścian

Przedpokój to pierwsze miejsce, na które zwraca się uwagę po przekroczeniu progu mieszkania. Jest ono swego rodzaju wizytówką wnętrza oraz zapowiedzią domu. Niestety hol przez wiele osób traktowany jest po macoszemu ze względu na nieco problematyczne umiejscowienie. Jeśli chcesz odmienić swój nieustawny i niewielkich rozmiarów przedpokój w bloku, przeczytaj ten post!

Na jaki kolor pomalować mały przedpokój?

Nim rozpoczniemy dekorację holu, pierwszą decyzją jaką należy podjąć jest wybór koloru ścian. Dzięki niemu zniwelujemy wiele mankamentów związanych z kształtem i metrażem pomieszczenia. Wiele polskich mieszkań charakteryzuje niewielki i wąski przedpokój, ale przy odpowiednim doborze kolorystyki, będziemy w stanie wydobyć z niego wszystko co najlepsze.

Jasne kolory

Prawdą jest, że jasne barwy powiększają pomieszczenie, dlatego do malowania ścian i sufity wybieraj tylko neutralne barwy, takie jak: biel, beż, błękit i pastele. W przypadku kwadratowych pomieszczeń odpowiednie będą odcienie delikatnej zieleni, szarości czy żółci.

Jak optycznie poszerzyć pomieszczenie?

W przypadku niewielkiego i wąskiego przedpokoju świetnie sprawdzą się kontrastowe połączenia.

  1. Węższe ściany pomaluj na ciemniejszy kolor niż reszta pomieszczenia, zabieg ten sprawi, że pomieszczenie wizualnie się poszerzy.
  2. Sufit w tym samym kolorze co ściany sprawi, że hol optycznie podwyższy się.

Dekoracje ścian w przedpokoju

Za dekoracje, które przyozdobią nasz hol może posłużyć wiele elementów. Oprócz obrazów i ciekawych dodatków świetnym rozwiązaniem jest wykończenie przedpokoju niejednokolorową tapetą w motywy liści monstery lub delikatne wzory paisley. Nie wybieraj krzykliwych i wielokolorowych wzorów, ponieważ wizualnie pomniejszą pomieszczenie.

Nowoczesna boazeria na ścianie

Jeśli dotychczas ściany ozdobione były boazerią, nie zdzierajmy ich, tylko pomalujmy na kolor bieli lub szarości. Nada to pomieszczeniu nieco skandynawskiego charakteru, który obecnie jest niezwykle modny. Zabieg ten wprowadzi również więcej światła do holu. Tak przygotowane pomieszczenie ozdób ciekawym wieszakiem lub lustrem o nieregularnych kształtach. Dla uzyskania eleganckiego efektu polecamy lustra w złotych ramach.

Niezależnie od tego, czy planujesz odświeżyć swój przedpokój, czy wprowadzasz się do nowego mieszkania pamiętaj, że jest to pomieszczenie mówiące wiele o reszcie domu. Zaplanuj je z głową, a jeśli chcesz dowiedzieć się jakie wybrać meble do holu lub co należy wiedzieć o oświetleniu, przejdź do poniższych wpisów.

Jak urządzić przedpokój w bloku – oświetlenie

Jak urządzić przedpokój w holu – meble

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *