Wystrój wnętrz

Jak urządzić przedpokój w bloku – oświetlenie

Oprócz koloru i mebli mieszących się w przedpokoju ważnym elementem dekoracji jest również odpowiednie oświetlenie i dodatki w postaci lustra. Niezależenie od tego, czy hol jest kwadratowy, wąski i mały dzięki sprytnemu połączeniu światła i dodatków możemy zdziałać w nim cuda.

Oświetlenie w przedpokoju

Dopasowane oświetlenie do charakteru pomieszczenia może je optycznie powiększyć. Twoją jedyną opcją nie są światła zamontowane na suficie, ponieważ równie ciekawym rozwiązaniem są również reflektory na jedne ze ścian lub kinkiety zawieszone nad lustrem. Opcja ta ma wiele plusów, ponieważ oznacza to nie tylko doświetlone wnętrze, ale możliwość lepszego przygotowania się do wyjścia.

Lustro w przedpokoju

Lustro to nie tylko wspaniały element dekoracyjny, ale również przedmiot użytkowy, dzięki któremu ciężkie poranki stają się mniej dokuczliwe. Wieszając lustro w przedpokoju należy pamiętać o tym, by stanowiło ono centralną część wnętrza. Tylko dzięki takiemu ułożeniu optycznie powiększymy przestrzeń. W momencie, gdy na ścianach brakuje miejsca na ten dodatek, warto postawić na lustrzane wykończenie drzwi szafy.

Lustro na ścianie w przedpokoju nie musi oznaczać nudnego prostokąta w prostej ramie. Okrągłe lustra to ostatni krzyk mody, który nadaje pomieszczeniu ponadczasowego wyglądu. Ciekawym rozwiązaniem jest również ułożenie kompozycji z małych lusterek w efektownych ramkach. Podczas wyboru idealnego lustra zwróćmy uwagę na jego wielkość. Im większe zwierciadło tym większy efekt głębi danego pomieszczenia.

Zwróćmy szczególną uwagę na miejsce zawieszenia lustra. Ważne, by nie odbijały się w nim sterty kurtek lub porozrzucane buty.

Przejrzystość

Z pewnością zastanawialiście się co nadaje danemu pomieszczeniu efekt przejrzystości i spójności z resztą domu. Otóż najprostszym sposobem na uzyskanie tego efektu jest zaplanowanie takiej samej posadzki we wszystkich pomieszczeniach. Ktoś może zauważyć, że wykorzystanie różnych materiałów do wydzielenia stref ma swoje praktyczne zastosowania. Ciężko się z tym nie zgodzić, jednak sprawia to, że całość jest mocno podzielona i odseparowana co sprawia, że mieszkanie wydaje się mniejsze. W przypadku małych mieszkań dobrze jest wybrać jeden motyw przewodni i się go trzymać w każdym z pomieszczeń.

Przeczytaj pozostałe teksty z serii “Jak urządzić przedpokój w bloku”.

Jak urządzić przedpokój w bloku – meble

Jak urządzić przedpokój w bloku – kolor ścian

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *