Meble

Jak urządzić przedpokój w bloku – meble

Synonim mebli mieszczących się w przedpokoju powinien brzmieć – praktyczność. Podczas aranżacji wnętrza warto zastanowić się nad konkretnym określeniem funkcji jaką ma pełnić. Oprócz tego ważne jest, by wiedzieć co konkretnie będziemy przechowywać w holu. Dopiero po odpowiedzeniu sobie na te pytania, można ustalić jakie meble wybrać.

Jaka szafa do przedpokoju

Rozmiarów i kolorów szaf na rynku jest wiele. Nim wybierzemy się na zakupy zastanówmy się, czy ta w przedpokoju ma pełnić rolę garderoby, czy pawlacza. Duże szafy w holu zazwyczaj muszą pomieścić walizki, kapelusze, zimowe kurtki i kolekcję szpilek. Dostosowanie ich do wymiarów pomieszczenia może być trudne, dlatego w miarę możliwości wybieraj mniejsze szafki. Dobierz do tego stojak na buty i ciesz się niezagraconym holem.

Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli przeznaczyć tę przestrzeń na strefę do przechowywania, czy pozostawić ją wolną od zagracających ją przedmiotów pamiętajmy, że ułożenie mebli w przedpokoju powinno opierać się na zasadzie maksymalnego wykorzystania przestrzeni.

Niestety wiele wnętrz jest nieustawnych. W taki wypadku najlepszym pomysłem na aranżację będzie szafa wnękowa. Do małych przedpokojów zdecydujmy się na meble przesuwne. Dzięki nim zagospodarujemy przestrzeń w całej wysokości, a co za tym idzie, schowamy wszystkie sterty pudeł, na które nie ma nigdzie miejsca.

Podczas projektowania szafy w przedpokoju należy uwzględnić takie elementy jak: szafki na buty, stosowną przestrzeń na wieszaki dla długich zimowych płaszczy, stojak na parasole lub półki na szale i czapki.

Mały przedpokój – inspiracje

Niewielkie pomieszczenia muszą posiadać elementy łączące w sobie kilka funkcji. Do najciekawszych rozwiązań można zaliczyć:

  • wieszak na ubrania połączony z lustrem,
  • siedzisko pełniące rolę skrzyni, w której będzie można przechowywać buty lub inne ważne bibeloty,
  • meble narożne – wielofunkcyjne i dużo mieszczące.

Porządek

Mimo tego, że przedpokój to pomieszczenie przechodnie jest również ważnym elementem wprowadzającym każdego do naszego mieszkania. Nie zostawiajmy w nim niczego na widoku, a na klucze, portfele i domowe kapcie znajdźmy odpowiednią przestrzeń. Przy zachowaniu ładu w holu możemy liczyć się z tym, że pomieszczenie nie przytłoczy nikogo.

Jeśli zależy nam na powiększeniu domu, zastanówmy się nad połączeniem przedpokoju z salonem lub kuchnią. Zapewni to lepsze doświetlenie pomieszczenia i nada wnętrzy spójności. W tym przypadku postarajmy się o dobór mebli i dodatków, które będą współgrać z pozostałymi elementami w mieszkaniu.

Przeczytaj również o tym jak:

Jak urządzić przedpokój w bloku – oświetlenie

Jak urządzić przedpokój w bloku – kolor ścian

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *